ده دلیل برای تناسب اندام

- May 08, 2018-

همه ما می دانیم که ورزش به کاهش وزن کمک می کند یا به شکل خود ادامه می دهد، اما مزایای آن بیشتر از آن است. تناسب اندام روزانه می تواند کیفیت زندگی را بهبود بخشد، به این دلیل 10 دلیل، من معتقدم که شما می توانید شما را متقاعد کنید برای شروع برنامه تناسب اندام روزانه خود را!


افزایش اعتماد به نفس

هنگامی که بدن شما تغییرات ظریف یا دراماتیک را در تناسب اندام تغییر می دهد، قطعا احساس می کنید که بهتر از قبل هستید. بررسی طولانی مدت انجام شده توسط مجله روانشناسی ورزشی و آموزش نشان می دهد که زنان میانسال با عادت های تناسب اندام آگاهی بیشتری نسبت به ظاهر فیزیکی خود دارند. به این ترتیب، نه تنها به ظاهر خود تمرکز می کنید، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس و اعتماد به نفس خواهید شد.


به طلا اشاره کن

اگر سوراخ مغزی شما نمی تواند باز شود، تمرین هوازی مانند یک ضربه، اجازه می دهد که مغز دوباره فعال شود. یک نظرسنجی از مجله تحقیقات خلاقیت نشان داد که مردم برای دو ساعت پس از تمرین هوازی، خلاقیت بیشتری دارند. بنابراین به جای تعهد در سرطان یا سر رفتن به میز، به خود اجازه دهید حرکت کند و الهام بیشتری برای مغز شما به ارمغان بیاورد.

یک هدف کوچک را برای اولین بار تنظیم کنید

تناسب اندام در واقع یک هدف سالم برای زندگی و تلاش برای تکمیل آن است. هدف مشخص تر، اثر بهتر آن است. به عبارت دیگر، فکر نکنید که به سرعت تبدیل به نازک و رعد و برق می شود، ابتدا یک هدف کوچک ممکن را تعیین کنید، و سپس کمی به هدف بزرگ هدایت کنید. به جای ایجاد اهداف مبهم یا غیر قابل دستیابی، اهداف واقعی تر و دقیق تر، ساده تر شدن آن برای رسیدن به آنها خواهد بود. هنگامی که به یک هدف دست یافتید، اعتماد به نفس و انگیزه ای برای ادامه دادن به دست می آورید. اهداف کوچک اجازه می دهد تا تناسب اندام روزانه ادامه پیدا کند و می تواند به سایر حوزه های زندگی اعمال شود.

رژیم آگاهانه

هنگامی که شما عادت تناسب اندام روزانه دارید، احساس خواهید کرد که زندگی سالمتری دارید. این احساس طراوت شما را به توجه بیشتر به مشکلات بهداشتی در تمام حوزه های زندگی، اولویت اصلی رژیم غذایی است. هنگامی که شما غذاهای چاق و لاغر با چربی بالا می خورید، متوجه خواهید شد که از لحاظ جسمی ناراحت هستید و احتمالا نمی خواهید ورزش کنید. از سوی دیگر، یک رژیم غذایی مغذی و سالم انرژی بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد و در طول تمرین، خلق و خوی خوبی خواهید داشت.

بهبود حافظه

حتی اگر اکنون فراموشی نداشته باشید، همانطور که رشد می کنید، حافظه شما ناچیز خواهد افتاد، و شما حتی ممکن است علائم آلزایمر را تجربه کنید. تناسب اندام می تواند به طور موثر تاخیر کاهش عملکرد توابع بدن. این به سادگی فوق العاده است! مجله پزشکی ورزشی بریتانیا در یک بررسی نمونه ای از زنان سالخورده با اختلالات شناختی خفیف یافت که ورزش هوازی می تواند ظرفیت هیپوکامپ بیشتری تولید کند (حافظه ما در هیپوکامپ مغز ذخیره می شود). وقتی تنبل هستید، این مزیت بزرگ را در ذهن داشته باشید.

خواب در شب

متوقف کردن خوردن قرص های خواب آور و سعی کنید در طول روز برای ایجاد یک الگوی خواب سالم تمرین کنید. مقاله ای در روانشناسی امروز اشاره می کند که تناسب اندام می تواند کیفیت خواب را در تمام جنبه ها بهبود بخشد، از جمله بهبود ریتم روزانه و کاهش میزان استرس شما. معکوس همان است - خواب بهتر می تواند به شما در دستیابی به نتایج بهتر ورزش کمک کند.

روزی از خواب بیدار شود

از طریق ورزش روزانه، شما نه تنها در شب شبانه بهتر می خوابید بلکه در طول روز نیز انرژی می گیرید. با یکپارچه سازی تناسب اندام در زندگی روزمره، انرژی شما می تواند سالم، موثر و پایدار تر از قهوه، کافه های انرژی و نوشیدنی های ورزشی باشد. بر اساس یک مطالعه در مجله روان درمانی و بیماری های جسمی و روحی، وقتی احساس خستگی می کنید و بدن شما تخلیه می شود، حتی ورزش کم و شدید مانند راه رفتن می تواند نیازهای انرژی شما را تامین کند.

من خوشحالم که ورزش میکنم

ورزش نه تنها برای بدن مفید است، بلکه به سطح روحی و عاطفی ظریف نیز می باشد. به طور خاص، ورزش باعث شادی می شود. و این چیزی نیست که ما دنبالش هستیم؟ این بازی ها هورمون اندورفین را ترشح می کند که بدن احساس خوشحالی می کند. علاوه بر این می تواند در برابر مشکلات بد روانی مانند افسردگی مقاومت کند. به عنوان مثال، یک نتیجه مهم از مجله پزشکی فیزیکی و روان نشان می دهد که تناسب اندام به بدن کمک می کند تا آنجا که anti-depressants طول می کشد.

افزایش قدرت و انعطاف پذیری

در سطح فیزیکی، آمادگی جسمانی فقط در مورد ساخت بدن، نگهداری وزن و استقامت نیست. هنگامی که به درستی تمرین می کنید متوجه خواهید شد که نه تنها ماهیچه های بدن شما را تقویت می کند، بلکه باعث می شود که بسیاری از مزایا، مانند فعالیت های روزانه ساده تر، راست تر و توانایی سوختن کالری، حتی اگر ورزش نکنید. تناسب اندام همچنین بدن شما را گسترش می دهد و انعطاف پذیری شما را بهبود می بخشد. انعطاف پذیری بهتر باعث کاهش درد بدن، بهبود وضعیت و همچنین افزایش دامنه حرکت می شود.

بهبود کارایی

همانطور که تناسب اندام می تواند خلاقیت بیشتری را به ارمغان بیاورد، می تواند کارایی را نیز افزایش دهد. یک نظرسنجی در مجله پزشکی شغلی و محیط زیست نشان می دهد که کارگران مجبور به ورزش هستند کارآمدتر هستند. شما ممکن است تجربه داشته باشید، یک استراحت، پیاده روی یا تمرین انجام دهید و انگیزه بیشتری برای تکمیل کار داشته باشید. بنابراین وقتی کم است سعی نکنید، سعی کنید استراحت کنید و تمرین کنید، و هنگامی که دوباره به کار خود برمی گردید، دوباره جوان می شوید.